ReklamaNajlepsze TAXI w Łodzi. 

Szybko. Tanio. Bezpiecznie.

Michał Kozak

tel. +48 530 467 788

email: mickoz299@wp.pl


OGNIWA FOTOWOLTAICZNE

Mieszkaj tanio!

Żyj ekologicznie!


F.H.U. SOLMAR

MARCIN ULANICKI
solmar.lodz@gmail.com
tel.: 792-615-928


SPRZĘT DO BADMINTONA 


Rakietki Odzież Akcesoria

piotr.zawirski@o2.pl


Gaśnice śniegowe
      Swego czasu pracowałem jako strażak dyżurny w jednym z łódzkich centrów handlowych. Najładniejszym i najbardziej popularnym, żeby nie było wątpliwości. Jako strażacy zajmowaliśmy jedno pomieszczenie ze służbą ochrony zwane poważnie centrum monitoringu. Pracownicy ochrony nie zawsze grzeszyli inteligencją. Zresztą nie musieli, nie taka to przecież robota. Była zima. Śniegu za oknami pod dostatkiem. A my nudząc się poprosiliśmy jednego z ochroniarzy, żeby przywiózł nam taczką trochę śniegu, bo będziemy uzupełniać gaśnice śniegowe. A ten rzeczywiście, gdyż był dobrym i uczynnym człowiekiem ukopał całą taczkę śniegu, postawił przed drzwiami. Wszedł zadowolony do nas i powiedział, ze śnieg przywieziony.

      Spieszę jednak niezorientowanym wyjaśnić, że w gaśnicy zwanej śniegową znajduje się dwutlenek węgla. Gdy takiej gaśnicy się używa, dwutlenek węgla się rozpręża i ma postać zbliżoną do śniegu i bardzo niską temperaturę. Być może w innym wypadku gaśnice takie można by użytkować tylko zimą.Kolejna książka Jacka Kusińskiego. Pasjonująca historia, dzięki której możemy się wiele nauczyć. Łodzianie w trudnej wojennej atmosferze pokazali, że można się zorganizować. Stworzyć samorząd i działać dla dobra innych. Po „Księdze fabryk Łodzi” i „Łodzi na mapach 1793-1939” następny ukłon w stronę regionalnej historii. A my powinniśmy się pokłonić pomysłodawcy Jackowi Kusińskiemu.


Najlepiej wydana książka o historii Łodzi. Tej historii uczymy się z map. W każdej z nich jest cząstka miasta. Niezwykłe dzieło Jacka Kusińskiego.


Obowiązkowa pozycja dla łodzian i nie tylko. Historia Ziemi Obiecanej widziana przez pryzmat łódzkich fabryk.

Liczy się bezpieczeństwo.