ReklamaNajlepsze TAXI w Łodzi. 

Szybko. Tanio. Bezpiecznie.

Michał Kozak

tel. +48 530 467 788

email: mickoz299@wp.pl


OGNIWA FOTOWOLTAICZNE

Mieszkaj tanio!

Żyj ekologicznie!


F.H.U. SOLMAR

MARCIN ULANICKI
solmar.lodz@gmail.com
tel.: 792-615-928


SPRZĘT DO BADMINTONA 


Rakietki Odzież Akcesoria

piotr.zawirski@o2.pl


Wartościowy obiekt
      Życie dostarcza różnych ciekawostek. Z pozoru proste czynności polegające na sprawdzeniu gaśnicy mogą przynieść coś, czego się nie spodziewamy. I tak, któregoś pięknego dnia, planując przeglądy gaśnic, udało mi się odkryć ciekawą rzecz. Gaśnice znajdowały się w witrynie. Od biedy mogą się tam znajdować. Jednak do witryny, z którą się spotkałem nie było dostępu. To znaczy gaśnica była za szybą, a szyby nie można było ani podnieść, ani uchylić. Szyba była obłożona płytą MDF. Gaśnica była niczym muzealny obiekt, którego nie można było dotknąć. Cóż, w jakiś sposób podoba mi się szacunek do urządzenia zwanego gaśnicą. Żeby było ciekawiej, któryś z moich poprzedników konserwatorów, nie mogąc dostać się do gaśnicy, jej kontrolkę serwisową przykleił nie na gaśnicy – jak to powinno się robić – tylko na szybie witryny.

      Prowadziłem, czy właściwie rzecz ujmując miałem przeprowadzić ciśnieniowe badanie węży hydrantowych. Zgodnie z przepisami takie badanie raz na pięć lat powinno być robione. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w pewnym budynku były węże, a nie było hydrantów.Kolejna książka Jacka Kusińskiego. Pasjonująca historia, dzięki której możemy się wiele nauczyć. Łodzianie w trudnej wojennej atmosferze pokazali, że można się zorganizować. Stworzyć samorząd i działać dla dobra innych. Po „Księdze fabryk Łodzi” i „Łodzi na mapach 1793-1939” następny ukłon w stronę regionalnej historii. A my powinniśmy się pokłonić pomysłodawcy Jackowi Kusińskiemu.


Najlepiej wydana książka o historii Łodzi. Tej historii uczymy się z map. W każdej z nich jest cząstka miasta. Niezwykłe dzieło Jacka Kusińskiego.


Obowiązkowa pozycja dla łodzian i nie tylko. Historia Ziemi Obiecanej widziana przez pryzmat łódzkich fabryk.

Liczy się bezpieczeństwo.