ReklamaNajlepsze TAXI w Łodzi. 

Szybko. Tanio. Bezpiecznie.

Michał Kozak

tel. +48 530 467 788

email: mickoz299@wp.pl


OGNIWA FOTOWOLTAICZNE

Mieszkaj tanio!

Żyj ekologicznie!


F.H.U. SOLMAR

MARCIN ULANICKI
solmar.lodz@gmail.com
tel.: 792-615-928


SPRZĘT DO BADMINTONA 


Rakietki Odzież Akcesoria

piotr.zawirski@o2.pl


Zasłyszane od strażaków
Otwarcie mieszkania
      Dość często policjanci proszą strażaków o pomoc w otwarciu mieszkania. Tak też było i tym razem. Jedno kopnięcie i drzwi puściły. Policjanci i strażacy mogą wejść do środka. W środku pijany mężczyzna. Ładnie byśmy go określili jako człowieka marginesu społecznego, lub jako żula w sposób mniej wyszukany. To jednak nie wszystko. W cuchnącym mieszkaniu obok żula znajdowała się nieżywa kobieta. Zmarła w tak sposób, że siedziała na krześle, a głowa oparta była o ścianę. Wyglądała jakby spała. Lekarz stwierdził, że nie żyje od trzech, czterech dni. Mężczyzna znany był policji, więc mówili mu po imieniu, tak jak się mówi dobremu znajomemu.
      - Zbyszek, a co to za kobieta? Kto to jest? – pyta policjant.
      - No nie wiem, obraziła się czy co, trzy dni się do mnie nie odzywa.


Kolejna książka Jacka Kusińskiego. Pasjonująca historia, dzięki której możemy się wiele nauczyć. Łodzianie w trudnej wojennej atmosferze pokazali, że można się zorganizować. Stworzyć samorząd i działać dla dobra innych. Po „Księdze fabryk Łodzi” i „Łodzi na mapach 1793-1939” następny ukłon w stronę regionalnej historii. A my powinniśmy się pokłonić pomysłodawcy Jackowi Kusińskiemu.


Najlepiej wydana książka o historii Łodzi. Tej historii uczymy się z map. W każdej z nich jest cząstka miasta. Niezwykłe dzieło Jacka Kusińskiego.


Obowiązkowa pozycja dla łodzian i nie tylko. Historia Ziemi Obiecanej widziana przez pryzmat łódzkich fabryk.

Liczy się bezpieczeństwo.