ReklamaNajlepsze TAXI w Łodzi. 

Szybko. Tanio. Bezpiecznie.

Michał Kozak

tel. +48 530 467 788

email: mickoz299@wp.pl


OGNIWA FOTOWOLTAICZNE

Mieszkaj tanio!

Żyj ekologicznie!


F.H.U. SOLMAR

MARCIN ULANICKI
solmar.lodz@gmail.com
tel.: 792-615-928


SPRZĘT DO BADMINTONA 


Rakietki Odzież Akcesoria

piotr.zawirski@o2.pl


Zasłyszane od strażaków
Ptak
      Strażacy otrzymali wezwanie do uwięzionego ptaka. Informacja ze stanowiska kierowania brzmiała tak: w jednym z łódzkich parków ptak nie może odzyskać wolności, znaczy jest uwięziony lub zaklinował się nieszczęśliwie między gałęziami.
      Strażacy przyjmują zgłoszenie i ruszają do akcji. przyjeżdżają na miejsce zdarzenia. Wychodzi do nich mężczyzna, który informuje, że jak pójdą za nim, zobaczą ptaka, którego trzeba uwolnić.
      Rzeczywiście, człowiek jest na miejscu i prowadzi gdzieś przez chaszcze, gdzie nikt nie chodzi, nawet jak fizjologia będzie brutalnie żądała oddania moczu. Chaszcze byłyby na to zbyt gęste. Ale przecież nie o trudny do pokonania teren chodzi. Strażacy wędrują za dżentelmenem, który podchodzi do drzewa i wskazuje na dziuplę.
      - Panowie – rozpoczyna jegomość, pokazując na dziuplę, lub na dziurę w drzewie, jak kto       woli – tutaj, gdy rano szedłem siedział dzięcioł – mówi niemal szeptem, budując napięcie.
      - I co? – próbuje się dowiedzieć dowódca akcji, nie widząc żadnego ptaka, tylko zwykłą dziuplę.
      - No i on tak dziwnie na mnie patrzył.


Kolejna książka Jacka Kusińskiego. Pasjonująca historia, dzięki której możemy się wiele nauczyć. Łodzianie w trudnej wojennej atmosferze pokazali, że można się zorganizować. Stworzyć samorząd i działać dla dobra innych. Po „Księdze fabryk Łodzi” i „Łodzi na mapach 1793-1939” następny ukłon w stronę regionalnej historii. A my powinniśmy się pokłonić pomysłodawcy Jackowi Kusińskiemu.


Najlepiej wydana książka o historii Łodzi. Tej historii uczymy się z map. W każdej z nich jest cząstka miasta. Niezwykłe dzieło Jacka Kusińskiego.


Obowiązkowa pozycja dla łodzian i nie tylko. Historia Ziemi Obiecanej widziana przez pryzmat łódzkich fabryk.

Liczy się bezpieczeństwo.